چاپ کردن این صفحه

ابراز علاقه ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران در بخش حمل و نقل ریلی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه 5

 

 

 

 

دست اندرکاران ایتالیایی برای مشارکت در طرح های توسعه شبکه حمل و نقل ریلی در جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقه کردند.
 گروهی از مدیران ارشد راه آهن دولتی ایتالیا به همراه دست اندرکاران و شرکت های خصوصی تولیدکننده شبکه ریلی این کشور در همایش یکروزه ای که در ساختمان مرکزی راه آهن دولتی ایتالیا در شهر جنوبی ˈباریˈ با حضور هیأتی از راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی کشورمان برگزار شد، ابراز علاقه فراوان خود را برای مشارکت در طرح های توسعه شبکه حمل و نقل ریلی ایران اعلام کردند.
راه آهن ایتالیا هدف از برگزاری این همایش را بهبود همکاری میان ایران و ایتالیا برای انتقال فناوری از نظر فنی، اقتصادی و فرهنگی در جهت پایه ریزی و برای ایجاد شبکه های جدید ساختاری ریلی که ارتباط میان اروپا و خاورمیانه را ساده می کند، اعلام کرد.
جمهوری اسلامی در حال توسعه اقتصادی و سیاسی مهمی از نظر سرمایه گذاری در زمینه ساختاری است که نخستین گام به سوی سرمایه گذاری های واقعی از سوی راه آهن ایتالیا در ایران محسوب می شود.
یکی از مسؤولان راه آهن ایتالیا اظهار داشت: حدود 10 هزار کیلومتر خط آهن، طرح مربوط به برقی کردن شش هزار کیلومتر راه آهن و ساخت احتمالی راه آهن سریع السیر و مدرنیزه کردن خط آهن مسافری برای رسیدن به سرعتی بالغ بر 200 کیلومتر در ساعت در ایران برای ما بسیار جالب است.
وی ادامه داد: ما تجربه خوبی در این زمینه داریم که می تواند نقطه عطف خوبی برای حرکت به سوی انتقال فناوری به ایران باشد.
در همایش ˈRailMedˈ در خصوص فرصت های جدید همکاری حمل و نقل ریلی میان ایتالیا و ایران که با حضور نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم و به دعوت راه آهن ایتالیا برگزار شد، بیش از 150 نفر از کارآفرینان و نمایندگان شرکت های خصوصی تولید کننده شبکه ریلی این کشور حضور داشتند.
ˈ
اسماعیل محب پورˈ رییس اداره توسعه همکاری با اروپا و کریدورهای بین المللی راه آهن جهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به توانمندی های ایتالیا در صنایع ریلی اظهار داشت که راه آهن جمهوری اسلامی ایران از حضور راه آهن و شرکت های خصوصی ایتالیایی در طرح های ریلی استقبال می کند.
دست اندرکاران شرکت کننده در این همایش، ضمن مهم دانستن بازار ایران، در صدد انتقال فناوری در راستای توسعه و مدرنیزه کردن بیشتر شبکه راه آهن کشورمان هستند.
منبع: تین نیوز

 

 

 

 

بازدید 4127 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 فروردين 1394 ساعت 12:09
رامین پناهی

طراح سایت

وبگاه: www.alvandniroo.ir

آخرین‌ها از رامین پناهی